Anasponsor

Başkanımızdan Açıklamalar

Başkanımız Dr. Erol Bedir, Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili  olarak, Kulüpler Birliği Vakfı’nın, Türkiye Futbol Federasyonu ve  Türkiye Bankalar Birliği ile gerçekleştirdiği toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Dr. Erol Bedir: ’’Federasyonumuz, kulüpler, Türkiye Bankalar Birliği ve başta da siyasi idarenin talimatıyla bir çalışma yürütülmüştü. En son 31 Ocak itibarıyla kulüplerimiz borç yapılarını ve ödeme planlarını Türkiye Bankalar Birliğine vermişti. TFF de yeni yapılanmayla birlikte yeni tescil talimatını 31 Mart itibarıyla uygulayacağını ve 28 Şubat’ta taslakları UEFA’ya göndereceğini bildirmişti. Bunlar işin teknik tarafları. Bu işin ete kemiğe bürünmesi için bu hafta içerisinde bir gelişme bekledik. En son TFF Başkanı, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı’mız ve bizler Sayın Maliye Bakanı’mızla görüştük. Bu hafta içerisinde hangi kulübün borçları hangi vadelere yayılacak şeklinde bir çalışma yapıldı. Bugün geldiğimiz noktayı değerlendirmek için toplandık. Paydaşların hepsi buradaydı.

UEFA’ya, dört büyük kulüp de dahil artık TFF tarafından lisans verilmesi kesin gibi bir şey. Yüzde 99.9 diyebiliriz. Maliye Bakanı’mızdan randevu talep ettik. TFF, Kulüpler Birliği ve TBB de bu görüşmede olacak. Orada, bu konunun ne zaman ete kemiğe bürüneceği belli olacak. Lisanslama çalışmaları TFF’de 15 Mart’ta başlayacak. Bizim bu tarihe kadar finansal olarak konularımızı halletmemiz lazım. Futbol ailesinin borçlarının ödenmesi, UEFA kriterlerine göre sıkıntı olmaması lazım. Maliye Bakanı’mızla randevumuzdan sonra daha geniş kapsamlı bir açıklama yapacağız.’’

Benzer Haberler

DuyuruKULÜP
Vefat ve Başsağlığı
GenelHaberler