2SON

Ziyaret

Başkanımız Dr. Erol Bedir ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından karşılanan Sayın Osman Aşkın Bak ve Mehmet Özkhaseki takımımız hakkında bilgiler aldı.

Ziyaret sırasında ilk sözü Çevre Ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki aldı.
“Sayın Bakanımız her 15 günde bir Bakanlarımızı Kayseri’ye davet ediyoruz Ve bu hafta Gençlik Ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak bizimle oldu. Sayın Bakanımız Bakanlar Kurulunda birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum bakan arkadaşımızdır.
Kendisi ile yöneticilik dönemlerinden, Federasyonlardaki birlikte çalışmalarınızdan da birlikte olduk.Ülkemizde çok önemli stadyum ve tesis projelerinin içinde çok başarılı bir şekilde çalışmalarına devam eden Bakanımıza çalışmalarında başarılar dilerken spora verdiği desteklerden dolayı da teşekkürlerimizi iletiyorum” diye konuştu.

Daha sonra açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Kayseri’ye bereketli geldik. Güzel yağmur yağıyor. Türkiye’nin dört bir yanında spor tesisleri inşa ediyoruz. Bunları bazen belediyelerimiz, bazen devletimiz, bazen de hayırseverlerimiz yaptırıyor. Türkiye dünyada spora en fazla yatırım yapan ülke durumunda. Doğu ve Güneydoğu’da da gençlerimize hizmet etmek için yatırımlar yapıyoruz. Bugün de bu tesislerden birinin açılışını yapacağız. Kayseripor’u da tebrik ediyoruz. İyi bir sezon geçirdi. Öte yandan 24 Haziran’da ülkemiz için çok önemli bir seçim gerçekleştirilecek. Bu süreçte eski stadyumlarımızı Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi milletimizin hizmetine sunuyoruz. Vatandaşlarımızın nefes alacağı ve çevrenin ön plana çıkacağı tesisler yapıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız Eskişehir’de, Muğla’da başladı. Bu şekilde devam ediyor. Halkımıza nefes alma alanı olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Uyuşturucu ile mücadelede en büyük etken spor. Spor sayesinde terörde Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinde önemli yol katettik. Zira Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yeni kurduğu şehirlerde yeni tesisler yapıldı. Gençlerimiz şimdi buralarda rahatça spor yapma imkanı buldu. Ayrıca spor sayesinde uyuşturucu ile de mücadele ediyoruz. Biz inanıyoruz ki sporun gücü terörü yenecektir” diye konuştu.

Benzer Haberler

DuyuruHaberler
Altyapı