Anasponsor

 

Profesyonel Futbol Takımımızın sağlık durumu hakkında bilgilendirme;

*Sporcumuz Sakıp AYTAÇ’ın takımımızın Hollanda kampı sırasındaki bir antrenmanda ikili mücadelenin olmadığı bir pozisyonda geçirdiği diz travması sonucu ön çapraz bağında kopma meydana gelmiştir. 

Sporcumuzun ilk etapta, son zamanlarda spor hekimliği literatüründe yer bulan cerrahisiz konservatif tedavi şartlarına uygun olması nedeniyle konservatif tedavi yöntemleri ile tedavi edilmesine karar verilmiş ve ardından istenilen iyilik hali sağlanamadığı için cerrahi tedavi uygun görülmüştür. 

Arada geçen yaklaşık 6 haftalık süreç cerrahi sonrasında sportif aktiviteye dönüşü ve sportif rehabilitasyon sürecini kolaylaştıran kuvveti ve propriosepsiyonu geliştiren egzersizler ile operasyon öncesi hazırlık dönemi olarak değerlendirilmiştir. Bu süreç boyunca MRI tetkikleri ile süreç detaylı olarak takip edilmiştir. Gerekli hazırlık ve planlamalar yapılarak 28.09.2018 tarihinde sporcumuza izole ön çapraz bağı ameliyatı başarı ile gerçekleştirilmiş olup yaklaşık olarak 6-8 ay sonrasında takım ile çalışmalara başlayabileceği ön görülmektedir.

*Sporcumuz Oğuzhan BERBER 20.09.2018 tarihindeki antrenman sırasında ikili mücadelenin olmadığı bir pozisyonda sıçrayıp dengesiz düşme sonucu ayak bileği kırıklı çıkığı meydana gelmiş ve ilk müdahalenin ardından çıkık ayak bileği başarılı bir şekilde yerine oturtulmuştur. 

Sonraki aşamada ise elektif olarak 22.09.2018 tarihinde cerrahi olarak kırık başarılı bir şekilde tamir edilmiştir. Yaklaşık olarak 4-6 aylık bir süreç sonrasında sporcunun takım ile çalışmalara başlayabileceği öngörülmektedir. 

*Sporcumuz Hasan Hüseyin ACAR 27.09.2018 tarihindeki antrenman sırasında ayak 5. Metatars (tarak kemiği) ta kırık meydana gelmiş olup yapılan değerlendirilmeler sonucu cerrahi olarak tedavi edilmesine karar verilmiştir. Gerekli hazırlıkların ardından en kısa sürede söz konusu kırık cerrahi olara tedavi edilecektir. Sporcunun yaklaşık olarak 6-8 haftalık bir süreç sonrasında takım ile çalışmalara başlaması ön görülmektedir.

 *Sporcumuz Deniz TÜRÜÇ 27.09.2018 tarihindeki antrenmanda sol diz iç yan bağında 2. derece zorlanma meydana gelmiş olup,  konservatif tedavi ile 3-4 haftalık bir süreç sonrası takımla çalışmalara başlaması ön görülmektedir

Sporcularımıza acil şifalar diliyoruz.

Kayserispor Kulübü

 

Benzer Haberler

DuyuruKULÜP
Haberler
kamuoyu