Y.KAYSERİSPOR 1-0 ALTAY

Yukatel Kayserispor’umuz Spor Toto Süper Lig 2021-2022 Sezonu 20. haftasında Kadir Has Stadyumu’nda Altay ile karşı karşıya geldi.

Takımımız karşılaşmadan 1-0 lık galibiyetle ayrıldı. Maçtaki tek golümüz 33.dakikada Onur Bulut’un asistinde Mustafa Pektemek’den geldi.

Her iki takım da sahaya birlikte, “Kendi Aşımız, Kendi Gücümüz. TURKOVAC” yazılı pankart ile çıkarken, Yukatel Kayserispor’umuz sırtında ve göğüs kısmında “TURKOVAC” yazılı forma ile mücadele etti. Mücadeleyi, Kovid-19’a karşı yerli aşı TURKOVAC’ı geliştirilmesine katkıda bulunan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli de izledi.

Bu galibiyet ile Yukatel Kayserispor’umuz Spor Toto Süper Lig 2021-2022 Sezonu 20 haftası itibariyle puanını 27’ye yükseltti.

Stat: Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu
Hakemler: Yaşar Kemal Uğurlu, Serkan Çimen, Cemil Tunç
Yukatel Kayserispor’umuz: Lung, Attamah, Hosseini, Onur Bulut, Carole, Emrah Başsan (Dk. 65 Mane), İbrahim Akdağ, Uzodimma (Dk. 84 Yasir Subaşı), Cardoso (Dk. 65 Gökhan Sazdağı), Gavranovic (Dk. 89 İlhan Parlak), Mustafa Pektemek (Dk. 89 Ramazan Civelek)
Altay: Lis, Murat Akcan, Naderi, Thaciano, Thiam, Ceyhun Gülselam (Dk. 85 Özgür Özkaya), Zeki Yıldırım, Eren Erdoğan (Dk. 46 Kappel), Bamba (Dk. 61 Deniz Kadah), Rodriguez, Paixao (Dk. 61 Ahmed Rayan)
Gol: Dk. 33 Mustafa Pektemek (Yukatel Kayserispor)
Sarı kart: Dk. 66 Ceyhun Gülselam (Altay)