Tesisler

Tesiste idari bölüm, sporcuların kamp esnasında kalabilecekleri odalar, yeme içme konaklama bölümü, yüzme, SPA ve diğer ihtiyaçları karşılayabilecek sosyal alanlar bulunmaktadır. İdari bölümde yöneticilerin, antrenörlerin ve teknik idarecilerin ofisleri ile 250 kişilik bir konferans salonu bulunmaktadır. Ofis binalarındaki kat yüksekliği dört metredir. Binanın ön cephesi insanlarda merak uyandıracak şekilde tasarlanmıştır. Girişte büyük bir avlu oluşturulup tamamı çelik konstrüksiyon ile çözülmüştür. İdari binanın girişinde büyük bir galeri vardır. Ofisler ve holler galeriye bakacak şekilde ferah ve aydınlık bir çalışma ortamı sağlanmıştır.

Tesisin genel planlamasında çeşitli mahallerden bakıldığında Erciyes Dağı’nın görülmesine dikkat edilmiştir. Futbolcuların antrenman yaptıkları alan, Erciyes aksına oturtulmuş ve tesis bu aksı ortalayacak şekilde düzenlenmiştir. Tam ortada ana girişte büyük bir lobi planlanmış, tesise girenlerin antrenman yapan sporcular ve ardındaki dağ manzarası ile karşılanması düşünülmüştür. Bu girişin yer aldığı ana bina büyük bir otel mantığında planlanmıştır. Zemin katta gazetecilerle basın toplantısı yapılacak geniş bir alan, 250 kişi kapasiteli büyük bir restoran, sporcuların zaman geçirebilecekleri oyun alanları, futbolcular için ayrı bir restoran ve bir mutfak, üst katta da suit odalar bulunmaktadır.

Sosyal tesis kısmında açık ve kapalı havuz alanları, hamam, sauna, buhar banyosu, duş ve tuvaletler zemin katta yer alırken; birinci katta ise masaj, fizik tedavi ve muayene odaları ile çelik ayaklar üzerinde oturtulmuş 250 m²’lik fitness alanı yer almaktadır. Ayrıca alt kattaki büyük gym salonu ile birlikte futbolcuların çalışmalarını gerçekleştireceği 2 fitness salonu yer almaktadır.

Tesislerimizde 4 adet futbol sahası bulunmaktadır. 1 adet de kapalı futbol sahası mevcuttur. Sosyal alanlar (basketbol sahası, çocuk park alanları vb) yine tesis alanlarımız içerisindedir.

Profesyonel Futbol Takımımız haricinde Altyapı tesislerimiz de yine aynı alan içerisinde bulunmaktadır. Tesislerimiz Türkiye’nin en önemli tesisleri arasında yer almaktadır.

Galeri Fotoğrafları